Iswari Rýžový 80% Protein BIO

Iswari Rýžový 80% Protein BIO

Iswari rýžový protein obsahuje BCAA aminokyseliny (čili s rozvětveným řetězcem), mezi něž patří valin, leucin a izoleucin.

Dostupnost:
Skladem(1 ks)
Poslední aktualizace v 19:16
Značka:
Iswari
Koncentrace:
Sypká
Balení:
250 g
239 Kč
Množství: ks

Popis

Iswari rýžový protein obsahuje BCAA aminokyseliny (čili s rozvětveným řetězcem), mezi něž patří valin, leucin a izoleucin. Na rozdíl od ostatních aminokyselin, které jsou metabolizovány v játrech, jsou tyto zpracovávány přímo ve svalech a podílí se tak významně na stavbě svalové tkáně. Ve srovnání s hrachovým proteinem jich ale obsahuje méně. Je velmi bohatý na methionin, což je esenciální aminokyselina, která se vyskytuje velmi omezeně v luštěninách. Pokud ty jsou pro nás hlavním zdrojem bílkovin, tak právě rýžový protein je ideální doplňkovou potravinou. Rýžový protein je rovněž velmi bohatý na aminokyselinu fenylalanin, která je u dospělých lidí důležitá pro přenos nervových vzruchů, čímž zlepšuje paměť, odolnost vůči stresu a duševní výkonnost. U dětí je fenylalanin metabolizován odlišně a podílí se zejména na stavbě svalové hmoty. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny.

Výživové údaje ve 100 g výrobku:

Energetická hodnota  1614 kJ / 384 kcal 
Tuky  3,5 g (z toho nasycené mastné kyseliny 1,93 g)
Sacharidy < 0,5 g (z toho cukry 0 g)
Bílkoviny  > 80 g (* 187,5 %) 
Sůl  236 mg 
Vláknina  3,9 g 

 

*RHP -Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kcal). 

 

Obsah esenciálních aminokyselin:

 

Valin 4,72 g
Leucin  6,84 g 
Isoleucin  3,61 g
Fenylalanin  4,58 g 
Tryptofan  1,10 g 
Lysin  2,58 g 
Methionin  2,40 g
Threonin  2,96 g 

 

Složení: bio 80% rýžový protein

 

Dávkování: max. 2 polévkové lžíce denně (tj. cca 30 g). Není určeno pro děti do 3 let. Přidejte do koktejlů, ovocných nebo zeleninových šťáv, smoothies, zmrzliny, apod.
 

BV* – 83, PDCAAS** – 0.47
* Biological value (stravitelnost, rozmezí 0 až 100 - čím vyšší je hodnota, tím je protein stravitelnější).
** Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score (stravitelnost zohledňující obsah jednotlivých aminokyselin, rozmezí 0 až 1 - čím vyšší je hodnota, tím je protein stravitelnější).

Diskuze

Přidat otázku Skrýt formulář

Vložte svoji otázku

* Povinná pole

  1. Dobrý den, tento protein, je věřím výživově dobrý, ale bohužel chuťově, je to strašné. Je hořký a hrubý. Je to jako písek. Máte nějaký tip jak jeho chuť vylepšit, nebo ho zjemnit? Díky Kasl.

    29. 9. 2017 Lubomír Kasl

    Dobrý den, možností je pochopitelně hodně, dochutit se dá protein (za cenu vlivu na nutriční profil koktejlu) jakýmkoli ovocem, ořechovými másly, např. https://www.vitaland.cz/sufanek-arasidy-kokos-330g/, https://www.vitaland.cz/mr-popper-sr-peamixr-800g-fitness-peanut-butter/ , vysokoprocentní čokoládou atd. , nebo tzv. "chuťovými kapkami". Flavour drops neovlivňují zásadním způsobem nutriční hodnoty, jsou bez aspartamu a na trhu je velký výběr chutí. VITALAND je bohužel zatím nedodává. Struktura proteinu je dána zdrojovou surovinou resp. jejím zpracováním firmou ISWARI. S pozdravem, VITALAND
    VITALAND Team