NOVINKA: Ájurvédské čaje v akci!

14. 9. 2018

Chcete ochutnat netradiční čaj? Vyzkoušejte ájurvédské čaje, které jsou vyrobeny ze směsí himalájských bylin. Čaje přispívají k celkové vitalitě organismu. Nyní za našem e-shopu za skvělou cenu 79 Kč!

Ájurvéda, v doslovném překladu „nauka o životě,“ představuje nejstarší celistvý lékařský systém o zásadách zdravého způsobu života. Její původ nalezneme už v 1. století našeho letopočtu, kdy se našly první dochované spisy o ájurvédském lékařství.

To je založeno na snaze odhalit pravou příčinu únavy, onemocnění, vyčerpání organismu. Hledá původ ve špatných stravovacích návycích, negativním myšlení nebo energetické nerovnováze. Nabízí nám tak pohled do širších vazeb a souvislostí, které utvářejí a ovlivňují náš psychický a fyzický stav.

Ájurvédská terapie se tak snaží podporovat zdravý životní styl, odbourat naše špatné stravovací návyky, životní stereotypy a otevírá nám cestu k tomu zbavit se přírodní cestou našich zdravotních obtíží. Jde o to objevit ve svém těle zpátky kousek harmonie, která má významný vliv na naše zdraví.

Změnou každodenních stereotypů, správnou stravou a pravidelným užíváním bylin je možné úspěšně odstranit nejrůznější zdravotní obtíže a dlouhotrvající onemocnění, jako jsou například: kožní choroby, nemoci dýchacího ústrojí, poruchy zažívání, migrény, obezita, potíže spojené s krevním oběhem, gynekologické problémy, nemoci páteře, kloubů a svalů, nespavost, únava a stres.

Himálajské ájurvédské čaje

My známe Himaláje především díky nejvyšší hoře Mount Everestu, kde se velké množství horolezeckých expedic snaží dojít na její vrchol. Himalájské pohoří je však díky své nadmořské výšce, typu podnebí a rostoucí flóře vhodné i na pěstování nejrůznějších bylin.

Dokonalá znalost a sběr bylin a koření je součástí každodenního života tisíců lidí žijících v horských oblastech na úpatí Himálají. Příprava ájurvédských bylinných čajů si tak stále zachovává svou tradiční podobu, kterou měla v dávných dobách.

I v dnešní době se lidé vydávají na úpatí tohoto pohoří, aby mohli sbírat více než 60 druhů bylin. Natrhané rostliny pak ve svých domovech ručně čistí a poté byliny rozdělují na jednotlivé části, které buď drtí, nebo rozemílají. Každá bylina má mnohostranné působení, proto záleží na přesném poměru smísení, aby se posílil nebo omezil jejich specifický vliv.

Využijte této možnosti a objevte zázračnou kombinaci bylin právě pro sebe! Himalájské ájurvédské čaje pomáhají optimalizovat duševní a fyzické síly, revitalizovat tělesné tkáně, podporovat trávení a metabolismus, detoxikovat organismus, podporovat zdraví močových cest nebo zklidňovat nervovou a dýchací soustavu.

« Zpět