NOVINKA: 100% prášek ze šťávy z mladého ječmene!

16. 7. 2018

Nejeden z nás zkouší různé produkty, které by měly mít blahodárné účinky na organismus. Nachlazení a chřipce se snažíme předcházet užíváním vitaminů, nezbytné látky dostáváme do těla skrze minerály a na jaře často detoxikujeme organismus tím, že odstraňujeme z jídelníčku potraviny, které zanáší náš organismus. Tělo však nelze detoxikovat najednou. Aby byla detoxikace úspěšná, měla by probíhat průběžně. Jen tak zajistíme tělu podporu detoxikačních orgánů a očista našeho organismu bude efektivní.

Mezi nejprodávanější produkty zdravé výživy na trhu nyní patří zelené potraviny. Jedná se o produkty, které obsahují velké množství živin, mají výborné nutriční vlastnosti a jsou schopny podpořit oslabený imunitní systém. Chlorella nebo mladý ječmen jsou v současné době hitem na trhu se zelenými nápoji.

S konzumováním ječmene se začalo již 5000 let před naším letopočtem v Tibetu, kde byl považován za posvátný dar od boha. Byl brán za prostředek k léčení, jež má schopnost zbavit tělo toxických látek. V Evropě se prosadil až ve 20. století, kdy se lidé začali více zajímat o jeho pozitivní zdravotní účinky.

Sušená šťáva z ječmene se lisuje z mladých listů zeleného ječmene, jehož výhonky mají vysoký podíl chlorofylu (zeleného rostlinného barviva). Mladý ječmen je plný vitaminů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Neobsahuje lepek, a tak ho mohou užívat i ti, kdo drží bezlepkovou dietu. Obsahuje antioxidanty superoxydismutasu a glykosylisovitexin, které pomáhají chránit svalové a vazivové buňky před poškozením. Mladý ječmen také pomáhá při překyselení žaludku, pomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu a snižovat obsah cholesterolu v krvi.


Samotný nápoj připravíte tak, že smícháte 1-2 lžičky extraktu s čistou vodou. Prášek však můžete zamíchat také do bílého jogurtu, salátů nebo pít v kombinaci s ovocnými či zeleninovými šťávami. Extrakt by neměl projít tepelnou úpravou, proto ho nezalívejte vařící vodou, zničili byste jeho léčivé složky. Pokud vám ječmen nezachutná na první pokus, nenechte se odradit, jeho chuť je neurčitá a zelená barva se nemusí každému líbit. Myslete však na to, že podporujete svoje zdraví a dejte ječmenu ještě jednu šanci.

« Zpět