Posilněte imunitu! S Echinacea forte strávíte podzim bez bacilů!

1. 11. 2017

Jak vyzrát na bacily?

Příznivé účinky léčivých bylin už dávno přestaly být jen součástí lidové léčitelské tradice. Využívá je přírodní, ale i západní alopatická medicína.

Alopatická medicína, kterou si spojujeme především s léčbou pomocí synteticky vyrobených léčiv, se při využívání léčivých bylin opírá o výsledky studií zkoumajících jejich účinné látky a vliv na lidský organismus. Jednou z oblastí, v níž se dají výborně využít, je podpora přirozené imunity.

Echinacea ničí viry a bakterie

Echinacea (třapatka) patří k rostlinám, které se označují jako imunomodulátory a adaptogeny. Znamená to, že přispívá k vyladění imunitního systému, podporuje správnou imunitní odezvu organismu vůči patogenům, například virům, bakteriím, kvasinkám či plísním, které jsou příčinou onemocnění. Zvyšuje mimo jiné aktivitu bílých krvinek, které nežádoucí patogeny likvidují. „Účinnost při prevenci běžných respiračních onemocnění prokázalo několik rozsáhlých metaanalýz a přehledových prací, proto se dá echinacea považovat za imunomodulátor s dobrou klinickou evidencí,“ uvádí MUDr. Mlčoch. Echinacea zároveň přispívá k rychlejšímu zotavení z již proběhlého onemocnění.

Její podpůrný účinek má široký záběr od posílení imunity v boji s nemocemi z nachlazení, chřipkami, zánětem středního ucha přes pozitivní efekt při kožních problémech až po různá akutní i chronická infekční či plísňová onemocnění. Za všechny jmenujme záněty močového ústrojí.

Tablety s extraktem echinacey (třapatky nachové) a s vitaminem C příznivě ovlivňují obranyschopnost organismu. Kromě celkové stimulace imunity v době nárůstu respiračních onemocnění přispívá k udržení zdraví dolních močových cest a celkové dlouhodobé podpoře zdraví.

 Imunitu účinně podpoří i rakytník 

Rakytník řešetlákový je léčivka s výraznými antioxidačními schopnostmi. Má vysoký obsah vitaminu C, ale i všech dalších vitaminů rozpustných ve vodě (sk. B, kyseliny listové) i v tucích (vit. A, D, E), bioflavonoidů, esenciálních mastných kyselin. Obsahuje alkaloid hyppophein, který se v těle mění na serotonin, biologicky aktivní látku „zodpovědnou“ mimo jiné na změny nálad. Jeho dlouhodobý nedostatek se může projevit depresí.

Rakytník podporuje imunitní systém při boji s infekcemi (nachlazení, chřipky, angíny), přispívá ke zvyšování odolnosti při fyzickém či psychickém oslabení organismu. Má celkové stimulační účinky a podporuje detoxikační procesy. Díky pozitivním účinkům na tvorbu žluči pomáhá zlepšovat trávení. 

Kombinace tří účinných bylin podporuje přirozenou obranyschopnost a celkovou funkci imunitního systému. Je užitečným pomocníkem při oslabené imunitě, posiluje organismus při fyzickém vyčerpání i psychické zátěži, příznivě působí na zdraví horních dýchacích cest a dolních močových cest, podporuje činnost srdce, metabolismu a trávení.

V listopadové akci zakoupíte i další osvědčené produkty VITALAND jako Proflex, Ginkgo Biloba Strong, Super Minerály, Vápník+Hořčík+Zinek, Menopausal, nebo Omega 3-6-9.

« Zpět