30% sleva na vitaminy a produkty na imunitu!

1. 11. 2018

Rýma a obavy, jestli kašel už „spadl“ na průdušky a bude třeba užívat antibiotika - tyto neduhy hoďte letos za hlavu. Podzim už nemusí znamenat jen nos ucpaný rýmou.

Letošní podzim si užijte ve zdraví a místo pocení v posteli zkuste třeba pozorovat, jak se venku krásně barví stromy do zlatočervena. Poradíme vám, jak na to.

  • Prohřejte se

Nespoléhejte na to, že se po poledni možná oteplí a oblečte se tak, abyste neprochladli a zároveň měli co odložit. K vnitřnímu prohřátí přispívá i strava: začněte více používat kořenovou zeleninu a koření, které zlepšuje prokrvení a prohřívá organismus (zázvor, chilli, pepř, kari, skořice, hřebíček, anýz). Studený čaj nahraďte teplým, zařaďte do jídelníčku polévky, třeba i jako alternativu podzimních salátů k lehčí večeři. Choďte do sauny.

  • Hýbejte se

Na psychickou únavu je nejlepším odpočinkem pohyb. Odreagujete se, vypnete a mnohdy se vám díky tomu samy od sebe utřídí myšlenky nebo objevíte lepší řešení problému, který vás trápí a na který jste předtím nepřišli. Většina z nás má sedavé zaměstnání nebo vykonáváme jen omezený počet jednostranných pohybů, takže procházka, nordic walking, jogging, fotbálek, plavání, cvičení, trénink ve fitku nebo tanec tyhle nedostatky kompenzuje. Tělo se prokrví, protáhne, posílí, což přispívá k lepší fyzické i psychické kondici a k posílení imunity. Hýbejte se a sportujte do příjemné únavy, nevysilujte se! Před zimou je třeba energii spíše střádat, než jí plýtvat.

  • Dýchejte zdravě

Víte, proč se předškolním dětem doporučuje hra na flétničku, a těm, které trpí astmatem a respiračními problémy zvlášť? Protože se díky pískání učí dýchat zdravě, hospodařit s dechem a ovládat ho. Není vůbec nutné střídat jeden nádech za druhým, správné dýchání by nemělo být příliš slyšet a měli bychom zapojit i bránici, nedýchat jen do horní části hrudníku, ale i do břicha. Zkuste ve chvíli, kdy máte pocit, že je něco třeba „pořádně rozdýchat,“ naopak dýchat zvolna a nosem. K práci s dechem je užitečné i cvičení jógy či pilates. Správné dýchání může přispět k omezení infekcí dýchacích cest, astmatických problémů, migrén i ke snížení vysokého tlaku.

  • Myjte si ruce

Podzimní počasí je příhodné pro šíření respiračních virů, které způsobují infekce horních dýchacích cest – rýmy, kašle, chrapot, virózy. Tzv. kapénková infekce se šíří vzduchem, často k infekci přispívá přenos rukama. Stačí si potřást rukou s člověkem, který zrovna použil kapesník nebo si zakryl rukou ústa při kašli nebo kýchání, případně sáhnout po takovém člověku na něco v prostředcích MHD. Více než kdy jindy platí pravidlo: Myjte si ruce ihned po příchodu domů, do práce nebo do školy, po kontaktu s nachlazeným nebo kašlajícím člověkem, rozhodně si je nezapomeňte umýt před jídlem a nejezte v prostředcích MHD. Dětem připomínejte, aby v sezóně virových infekcí neochutnávaly svačiny spolužáků a samy jim ze svého namazaného chleba taky nedávaly kousnout. Nemáte-li po ruce vodu s mýdlem, pořiďte si vlhčené hygienické ubrousky.

  • Doplňujte vitaminy a stimulanty imunity

Dopřávejte si všechny vitaminy a důležité živiny v přirozené podobě – v pestré a vyvážené stravě. Využijte i doplňky stravy s výtažky léčivých rostlin a látek, které v běžné české kuchyni příliš nepoužíváme. Snadno dostupné jsou například česnek, cibule, zázvor, případně šípek nebo hlíva ústřičná. V doplňcích stravy hledejte echinaceu, rakytník, ženšen, čínské houby (cordyceps, reishi), aloe vera, hlívu a dále vitaminy a minerály.

VITALAND pro podporu vaší imunity

Ve VITALAND najdete kromě multivitaminových a multiminerálních přípravků i doplňky s přírodními výtažky, které mohou podpořit vaše zdraví a imunitní systém.

Echinacea (stejně jako hlíva) posiluje imunitní systém, příznivě působí na zdraví horních dýchacích cest a na močové cesty. Rakytník přispívá k podpoře činnosti srdce, podporuje metabolismus a trávení.

Přispívá k udržení obranyschopnosti organismu a správné funkci imunitního systému během fyzické zátěže i po ní.
Podporuje správnou hladinu cholesterolu. Pozitivně ovlivňuje činnost srdce a cév.
 
 
 
 

« Zpět